Za nami happening na Górzyskowie

Za nami happening na Górzyskowie

W sobotę 25 lipca 2015 r. odbył się happening w ramach projektu „Wszyscy jesteśmy pieszymi”. Happening zorganizowaliśmy wspólnie z Radą Osiedla Górzyskowo na terenie parku rekreacyjnego przy ulicy Kossaka. Miejsce happeningu wybraliśmy nie przypadkowo – teren parku rekreacyjnego jest obecnie stopniowo rewitalizowany m.in. dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców i członków Rady Osiedla.

Happening rozpoczęliśmy od przejazdu zabytkowym autobusem po ulicach osiedla Górzyskowo. Po drodze kilka razy zatrzymaliśmy się i zapraszaliśmy mieszkańców do wspólnego przejazdu do parku oraz rozdawaliśmy materiały promocyjne. Podczas happeningu rozmawialiśmy z mieszkańcami Górzyskowa o problemach jakie napotykają Bydgoszczanie jako piesi. Zachęcaliśmy także do udziału w projekcie, do zgłaszania swoich problemów w poruszaniu się po osiedlu, oznaczania problematycznych miejsc na Mapie Barier oraz do współdziałania z Radą Osiedla w poprawianiu jakości życia na osiedlu.
 

Materiał video o happeningu przygotowała TVP. O wydarzeniu można przeczytać także w Gazecie Pomorskiej, Expressie Bydgoskim oraz na Portalu Kujawskim.

Tags: