Będzie dojście dla pieszych przy bramie dawnego „Zachemu”

Będzie dojście dla pieszych przy bramie dawnego „Zachemu”

Zwróciliśmy uwagę na brak możliwości bezpiecznego przejścia pieszych na ulicy Wojska Polskiego przy bramie „Zachemu”.

W dniu 11 stycznia 2021 r. napisaliśmy pismo w tej sprawie do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, argumentując że we wskazanym miejscu większość osób idzie pieszo po dość ruchliwej jezdni, a po powstaniu pobliskiego pawilonu handlowego i ogrodzeniu przyległego terenu nie ma żadnej innej możliwości przejścia – w efekcie piesi nie są w żadnej sposób zabezpieczeni przed najechaniem przez pojazdy, narażając tym samym swoje życie i zdrowie.

Zaproponowaliśmy w tym miejscu budowę chodnika lub wydzielenie w odpowiedni sposób z tej szerokiej jezdni fragmentu dla pieszych (np. elastycznymi słupkami), tym bardziej, że pas ruchu dla pojazdów ma w tym miejscu aż 6 metrów szerokości, co przekłada się na wysokie prędkości zwiększające niebezpieczeństwo dla pieszych.

Nadzieja na pozytywne rozwiązanie

Już w 15 stycznia br. otrzymaliśmy odpowiedź od ZDMiKP, z której dowiadujemy się że przy wjeździe na teren dawnego „Zachemu” wyznaczony zostanie ciąg pieszy i zabezpieczony urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czekamy na realizację!

Poniżej zamieszczamy treść pisma, które skierowaliśmy do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy oraz otrzymaną odpowiedź.

Podoba Ci się nasza działalność?

Możesz nam pomóc na wiele sposobów:

  • opowiedz o nas swoim znajomym,
  • polub naszą stronę na Facebooku i zaproś także znajomych,
  • wesprzyj nasze działania swoją cegiełką,
  • dołącz do Stowarzyszenia i razem z nami zmieniaj Bydgoszcz.