Trwa głosowanie mieszkańców na inwestycje, które zostaną zrealizowane w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Głosowanie trwa do końca września, a każdy głos jest ważny. Na co jednak głosować? W tym roku pozytywnie zweryfikowano aż 152 projekty, na łączną kwotę 16 mln 264 tysięcy 154 zł. Do końca września trwa głosowanie na najlepsze pomysły – to bydgoszczanie wybiorą, które pomysły zostaną zrealizowane.

Oczywiście zagłosować można na każdą inwestycję, nie tylko ze swojego okręgu. O zasadach głosowania napisaliśmy szerzej w poprzednim wpisie. Faktem jest, że każdy z okręgów ma inne potrzeby i inne problemy – na jednym osiedlu potrzeba więcej miejsc parkingowych, na innym problemem jest bezpieczeństwo lub brak placów zabaw. Jest jednak kilka propozycji, które łączą wszystkie osiedla – w każdym okręgu pojawiły się projekty budowy lub remontów chodników, rozbudowy infrastruktury wypoczynkowej (place zabaw, skwery, wybiegi dla psów, ławki itp). Świadczy to o dużych potrzebach i zaniedbaniach w infrastrukturze pieszej.

Warto także zwrócić uwagę, że te inwestycje są dużo tańsze niż budowa parkingów (proponowana na kilku osiedlach) – poza tym miejsca parkingowe służą tylko wąskiej grupie osób i dość ograniczony sposób. Nowe chodniki i miejsca rekreacji przyniosą dużo więcej korzyści.

Jedną z propozycji, na które warto zwrócić uwagę, jest propozycja wyznaczenia nowego przejścia dla pieszych na ulicy Królowej Jadwigi. Ten temat opiszemy wkrótce szerzej.

Zapraszamy do zapoznania się z listą inwestycji, na które można oddać głos, z podziałem na okręgi:
Okręg 1: Czyżkówko, Flisy, Miedzyń-Prądy, Okole, Osowa Góra, Piaski, Smukała-Opławiec-Janowo, Wilczak-Jary
Okręg 2: Bartodzieje, Bielawy, Bydgoszcz Wschód-Siernieczek, Brdyujście, Osiedle Leśne
Okręg 3: Nowy Fordon, Osiedle Tatrzańskie, Osiedle Terenów Nadwiślańskich, Stary Fordon
Okręg 4: Błonie, Górzyskowo, Szwederowo
Okręg 5: Bocianowo, Śródmieście, Stare Miasto, Glinki, Rupienica, Jachcice, Wzgórze Wolności
Okręg 6: Kapuściska, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś, Wyżyny, Zimne Wody-Czersko Polskie

Przejdź do głosowania