Tworzymy listę bydgoskich chodników do remontu na przyszły rok! W Twojej okolicy brakuje chodnika lub jest zniszczony i dziurawy? Zgłoś!

Zgodnie z ustaleniami z ZDMiKP, lista chodników zostanie rozpatrzona do uwzględnienia w przyszłorocznym budżecie remontów. Zachęcamy mieszkańców do zadbania o swoją okolicę i wysłania do nas zgłoszenia. Aby to zrobić, należy wysłać email na nasz adres: rzecznik@piesi.bydgoszcz.pl, dołączyć krótki opis i parę zdjęć. Wszystkie propozycje zostaną następnie zweryfikowane, czy leżą na gruntach należących do miasta i czy nie są planowane inne inwestycje na tym terenie.

Na zgłoszenia chodników czekamy do 19 września 2017 r.

Oto przykłady dotychczas przysłanych lokalizacji:

1) SZLAKOWA: Po wybudowaniu Biedronki ruch na odcinku Andersa-Biedronka po krótkim odcinku Szlakowej jest duży a na tym odcinku nie ma chodnika. Ludzie z bloków na Szlakowej jeżdżą wózkami z dziećmi na spacer po ulicy między samochodami dojeżdżającymi do Biedronki. Ponadto należy wybudować chodniki w miejscach przedeptów do sklepu.

 

2) OPŁAWIEC: Jest to bardzo uczęszczana ulica przez rowerzystów, którzy też nie są bezpieczni na tej ruchliwej drodze. Jest to też główna droga do szkoły podstawowej. Autobus 58 dowozi dzieci, ale na przystanek idą ulicą.

3) GIERYNA: Budowa brakującego odcinka po północnej stronie ul. Gieryna na osiedlu Pałcz. Chodnik po tej stronie ulicy kończy się przy skrzyżowaniu z drogą wewnętrzną. Mieszkańcy okolicznych bloków nie mają też żadnego skomunikowania z przejściem dla pieszych przy skrzyżowaniu Andersa z Gieryna.

 

4) IKARA: Wspólnota ogrodziła teren – i chodnik, którym wcześniej chodzili piesi został „zamknięty”. W związku z tym trzeba wybudować kawałeczek nowego chodnika. Proszę o pilną interwencję.