Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy pragnie niniejszym serdecznie zaprosić wszystkich bydgoszczan do udziału w drugiej konferencji popularnonaukowej pt. „Wszyscy Jesteśmy Pieszymi. Znaczenie pieszych w życiu miasta” w dniu 15 marca 2016 r.

Konferencja odbędzie się w godz. 11:00-15:00 w Sali Sesyjnej Ratusza, ul. Jezuicka 1, i jest pomyślana jako wydarzenie podsumowujące roczny Projekt pn. „Wszyscy Jesteśmy Pieszymi” realizowany przez nasze Stowarzyszenie.

Program konferencji:

Dla gości zamiejscowych będzie czekał przewodnik na dworcu kolejowym Bydgoszcz Główna, w godzinach 9:50 – 10:20. Telefon 661-048-160.

Podczas konferencji zaprezentowany zostanie „Katalog dobrych praktyk w projektowaniu przestrzeni pieszej”, opracowany w ramach Projektu przez nasze Stowarzyszenie wraz z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

W ramach spotkania nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 65 poświęconego tematyce „miast dla pieszych”.

Nasz Projekt „Wszyscy Jesteśmy Pieszymi” rozpoczynaliśmy konferencją w Sali Sesyjnej Ratusza w dniu 29 maja 2015 r., w której udział wzięli m.in. Zastępca Prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Sławomir Szymański oraz eksperci związani z warszawskim Stowarzyszeniem „Zielone Mazowsze” specjalizujący się w tematyce kreowania przyjaznych mieszkańcom przestrzeni publicznych.

Projekt „Wszyscy Jesteśmy Pieszymi” jest realizowany przez Stowarzyszenie od kwietnia 2015 r. do kwietnia 2016 r. w ramach Programu „Obywatele dla Demokracji” ze wsparciem Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W czasie trwania projektu staraliśmy się propagować nie tylko bezpieczeństwo pieszych, ale również potrzebę debat społecznych. W tym celu Stowarzyszenie nawiązało współpracę z bydgoskimi radami osiedli i szkołami podstawowymi. Spotkania te zaowocowały inicjatywami podjętymi wspólnie z bydgoszczanami. Szkoły i rady osiedli skierowały swoje problemy do bydgoskich urzędników, Policji i Straży Miejskiej, którzy zajmowali się ich rozwiązywaniem. Co więcej, zorganizowaliśmy wspólnie kilka festynów i konkursów związanych z Projektem. Projekt połączył podnoszenie świadomości mieszkańców na temat bezpieczeństwa z jednoczesnym wykorzystaniem inicjatyw oddolnych.

baner eea grants