Serdecznie zapraszamy wszystkich bydgoszczan zainteresowanych tematyką ruchu pieszego na konferencję popularnonaukową „Wszyscy jesteśmy pieszymi. Znaczenie pieszych w życiu miasta”. Konferencja rozpocznie się o godzinie 12:00 w piątek 29 maja br. w sali sesyjnej ratusza przy ul. Jezuickiej 1 w Bydgoszczy.

Celem konferencji jest rozpoczęcie dyskusji na temat infrastruktury pieszej w Bydgoszczy oraz pokazanie rozwiązań w projektowaniu przyjaznej przestrzeni miejskiej. W trakcie konferencji wystąpią zaproszeni eksperci – specjaliści w zakresie zrównoważonego rozwoju i miejskiej infrastruktury pieszej, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach w tej tematyce.

Wśród zaproszonych prelegentów znajdą się m.in.

  • Maciej Sulmicki, Społeczny Rzecznik Niezmotoryzowanych Stowarzyszenia „Zielone Mazowsze”
  • Jacek Grunt-Mejer, psycholog transportu, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego,
  • Michał Dobrzański, ekspert zrównoważonego transportu Instytutu Obywatelskiego
  • Podinspektor Sławomir Szymański, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy

Zapraszamy do udziału w konferencji. Pokażmy, że dobrze zorganizowana infrastruktura nie musi dyskryminować żadnych uczestników ruchu, w szczególności pieszych.

Mianem partycypacji publicznej określa się proces angażowania obywateli i organizacji obywatelskich, takich jak stowarzyszenia czy fundacje w życie publiczne, na różnych poziomach – kraju, regionu, miasta lub najbliższego sąsiedztwa.

Serdecznie witamy na stronie projektu „Wszyscy jesteśmy pieszymi”, realizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy. U podstaw naszego projektu leży założenie, że każda podróż, niezależnie czy odbywa się przy użyciu samochodu, roweru czy komunikacji publicznej, zaczyna się od podróży pieszej.

Ulica Romanowskiej, przystanek Centrum Onkologii. Ulokowana tu zatoka autobusowa została niedawno wyremontowana. Niestety, remont polegał wyłącznie na zastąpieniu polbruku asfaltem. Jest to zupełnie niezrozumiałe dla nas działanie.